- Реєстрація
- 21.04.24
- Повідомлення
- 16
Стройовий статут
Національної Поліції України м.КиїваЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
1.1 Стрій - визначене Стройовим статутом Національної Поліції України (далі - Статут) розміщення співробітників підрозділів і частин для їх спільних дій у пішому порядку та/або на машинах.
1.2 Шеренга - стрій, у якому співробітники розміщені один біля одного на одній лінії.
1.3 Лінія машин - стрій, у якому машини розміщені на одній лінії одна біля одної.
1.4 Фланг - правий (лівий) край строю. Під час поворотів строю назви флангів не змінюються.
1.5 Фронт - бік строю, до якого працівники повернені обличчям, а машини - лобовою частиною.
1.6 Тильний бік строю - бік, протилежний фронту.
1.7 Інтервал - відстань по фронту між співробітниками (машинами), підрозділами та частинами.
1.8 Дистанція - відстань у глибину між співробітниками (машинами), підрозділами та частинами.
1.9 Ширина строю - відстань між флангами.
1.10 Глибина строю - відстань від першої шеренги (військовослужбовця, що стоїть попереду) до останньої шеренги (військовослужбовця, що стоїть позаду), а під час дій на машинах - відстань від першої лінії машин (машини, що стоять попереду) до останньої лінії машин (машини, що стоять позаду).
1.11. Колона - стрій, у якому співробітники або підрозділи (машини) розміщені один (одна) за одним (одною) на дистанціях, установлених цим Статутом або командиром.
Колони можуть бути вишикувані по одному, по два, по три, по чотири та більше військовослужбовців.
Колони застосовуються для шикування військовослужбовців, підрозділів і частин у розгорнутий або похідний стрій.
1.12. Напрямний - співробітник (підрозділ, машина), що рухається на чолі строю у визначеному напрямку. За напрямним має переміщуватися решта співробітників (підрозділів, машин). Замикаючий - співробітник (підрозділ, машина), який рухається останнім у колоні.
ПОРЯДОК ПОВОДЖЕННЯ У СТРОЮ1.13 У строю без дозволу не розмовляти.
1.14 Будуватися строго за званням. Від старшого до молодшого, зліва направо
1.15 На побудову прибути всім співробітникам без винятку.
1.16 Виконувати накази старшого за званням, якщо вони не суперечать статуту. 2.5 Стояти мовчки та не порушувати правила субординації
2.1 Співробітник повинен залишатися в строю звернутися до Командувача над строєм. Приклад: "П.(звання), дозвольте звернутися з строю, звертається (звання та Прізвище)"
2.2 Після дозволу зробити крок зі строю та сказати своє звернення.
2.3 Якщо стрій роблять о 18:30, а ви прийшли о 18:25, ви можете стати до строю.
Глава 3. Заборонено у строю
3.1 Діставати тайзер у строю.
3.2 Діставати зброю у строю.
3.3 Танцювати у строю.
3.4 Залишити строю без дозволу старшого за званням.
3.5 Неадекватно поводитися в строю.
3.6 Розмовляти у строю
3.7 Порушувати правила статут та субординації
ПРАВИЛА КОЛОНИ4.1.1 У колону по два: Перші номери стоять на місці Другі йдуть за першими
4.1.2 У колону по три: Перші номери йдуть перед другим Другі номери стоять на місці
4.2.3 Треті номери йдуть за другим.
2. Правильний вихід із ладу: (Прізвище) Вийти з ладу. Співробітник, який робить цю дію каже: "Є." Робить кілька кроків з ладу, потім повертається обличчям до строю.
3. Правила команди "До мене!" : (Прізвище) "До мене!" Співробітник, якому сказали це виконувати: "Є." Після "Є" ви повинні стати перед тим, хто вам це наказав. Віддати військове вітання і сказати "Здоров'я Бажаю т.(звання)! (Звання та прізвище вище) за вашим наказом прибув!"
УПРАВЛІННЯ СТРОЄМ
5.1. Управління строєм здійснюється командами та розпорядженнями, які подає командир голосом, сигналами та особистим прикладом і які передаються за допомогою технічних і рухових засобів.
5.2 Команди та розпорядження можуть передаватися колоною через командирів підрозділів (старших машин) і спостерігачів. У строю старший командир перебуває там, звідки йому зручніше командувати. Інші командири здійснюють управління, залишаючись на місцях, установлених цим Статутом або старшим командиром.
Командирам підрозділів від роти і вище в похідному строю батальйону та полку дозволяється виходити із строю лише для подання команд і перевірки їх виконання.
5.3 Управління в машині здійснюється командами та розпорядженнями, які подаються голосом і з допомогою засобів внутрішнього зв'язку.
Підготовча команда подається чітко (виразно), гучно і протяжно, щоб співробітники зрозуміли, яких дій вимагає від них командир.За підготовчою командою співробітники, які перебувають в строю, приймають стройове положення, під час руху переходять на стройовий крок, а поза строєм повертаються в бік начальника й приймають стройове положення.
Виконавча команда (далі друкується великими літерами) подається після паузи гучно, уривчасто і чітко. Така команда здійснюється негайно і точно.
З метою привернути увагу підрозділу або окремого співробітника в підготовчій команді, у разі потреби, називається підрозділ або військове звання військовослужбовця. Наприклад: "Взвод (3-й взвод) - СТІЙ"; "Ряжовий Левченко, кру-ГОМ". Гучність голосу під час подання команди змінюється залежно від ширини і глибини строю, рапорт віддається чітко, без різкого підвищення голосу.
5.4 . Сигнали для управління строєм зазначені в главі №3 до цього Статуту.
У разі потреби командир підрозділу (частини) призначає додаткові сигнали для управління строєм. Для участі в парадах, а також в інших випадках підрозділ за наказом командира може шикуватися в загальну колону по три, по чотири та більше. При цьому шикування проводиться, як правило, за зростом (ранжиром).
КОМАНДИ В СТРОЮ